Wielu polskich turystów chętnie wygrzewa się w wakacje na bułgarskich plażach. Kurorty – głównie Złote Piaski i Słoneczny Brzeg – niemal pękają w szwach. W grudniu, po sezonie, ruch turystyczny zamiera, ale to dobry czas na zwiedzanie.

Zima w Bułgarii

Co prawda w sezonie jesień/zima chętniej wybieramy się do Egiptu czy Tunezji, gdzie mamy gwarantowaną świetną pogodę i dużo słońca, warto wziąć pod uwagę także Chorwację, Bułgarię czy Włochy, aby na spokojnie zwiedzić zabytki i poznać inne atrakcje – nie tylko przepełnione turystami plaże i restauracje.
Znane i lubiane kurorty działają także w zimie – można znaleźć świetne hotele w wyjątkowo niskich cenach. Mało kto wie, że Bułgaria to również dobry wybór dla narciarzy! Na wypad na narty, bez konieczności podróży samolotem, będzie to wybór w sam raz. Warto zaplanować ferie zimowe z dojazdem własnym. Od grudnia do lutego temperatura powietrza waha się od -8 do 1°C, a śnieg zdecydowanie zachęca miłośników sportów zimowych. Łagodna zima i świetne warunki do uprawia sportów – czyż można wyobrazić sobie lepsze miejsce?
Nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby szusować do woli i zdobywać kolejne stoki. Banska to jeden ze zdecydowanie najpopularniejszych kurortów zimowych w Bułgarii. Zlokalizowane w górach Pirin Bansko to atrakcyjny ośrodek narciarski Europy Wschodniej. Co ciekawe, przez turystów został odkryty dość niedawno, mimo że mieszkańcy znają go od lat.
Bansko obejmuje w zasadzie kilka ośrodków, m.in. Chalin Valog czy Shiligarnika. Góry Pirin to również okazja do jazdy na nartach poza trasami. Dla początkujących będzie to świetne miejsce do nauki, są m.in. szkółki dla dzieci, ale zaawansowanym narciarzom też na pewno się tu spodoba. Liczne trasy przełajowe, snowpark, trasa dla biegaczy i liczne wyciągi (większość znajduje się na stokach Todorki) to tylko kilka z atrakcji!
Bansko jest popularne wśród turystów, ale będzie najlepszym punktem wypadowym na stoki i po Bułgarii. Wybór hoteli o różnym standardzie jest tak duży, że można znaleźć miejsce odpowiednie na nasze możliwości finansowe. Są rodzinne pensjonaty, ale i komfortowe hotele z centrum spa i bogatą ofertą atrakcji dodatkowych.

KKw, fot.Anestiev/Pixabay