Bułgaria słynie z przepięknych plaż, lazurowego morza, wspaniałej pogody oraz wyśmienitej kuchni. Coraz chętniej wybieramy się tam na wakacje – jako bazę wypadową warto wybrać Sozopol.

Sozopol - świetne miejsce na urlop w Bułgarii

Sozopol to nieduże miasto w południowej części wybrzeża Morza Czarnego. Jest oddalone o około 35 kilometrów od popularnego Burgas. Ponadto to najstarszy ośrodek turystyczny na całej tej riwierze!

Bułgaria jest też jednym z najtańszych krajów w Europie na wakacje. Warto z tego skorzystać, bo jest tu co zwiedzać i gdzie wypoczywać! Linia brzegowa wynosi niemal 400 km, a 1/3 stanowią piaszczyste plaże.

Plaże są zaś otoczone przez imponujące góry, co dodaje całości niepowtarzalnego uroku. Słońce zaś powoduje, że będzie to idealny kierunek na urlop. Można się tu wybrać zarówno w sezonie wysokim, jak i we wrześniu. Polecamy jednak początek i środek miesiąca, bo urlop nad Morzem Czarnym w październiku może nie być tak udany. Pogoda jest wtedy już nieco kapryśna.

W Sozopolu odkryjesz wiele zabytków, ale Sozopol kusi głównie wspaniałej urody wybrzeżem. Tutejsze klify, turkusowe morza i słoneczna pogoda rozsławiły całą Bułgarię jako miejsce idealne na wakacje! Nic dziwnego, że Sozopol słynie jako jedna z pereł Morza Czarnego. Ten bułgarski kurort jest rajem dla wczasowiczów, fotografów oraz miłośników zabytków i zwiedzania.
(KK)