Sozopol to niewielkie bułgarskie miasto znajdujące się w południowej części wybrzeża Morza Czarnego. Oddalone jest zaledwie o około 30 km od Burgas, gdzie można wybrać się symbolem dzięki tanim liniom lotniczym.

Sozopol – miasto w południowej części wybrzeża Morza Czarnego

Bułgaria to świetny wybór na relaks, a popularnych kurortów nad Morzem Czarnym nie brakuje. Każdy zna głośne i ogromne miasta jak Nesebar czy Sofia, a także kurorty Złote piaski oraz Słoneczny Brzeg. Nie każdy jednak lubi taki klimat – jeśli szukacie uroczego miasta nad morzem, z pięknymi plażami, ale i spokojnego, Sozopol będzie odpowiedni.
Warto wiedzieć, że Sozopol jest najstarszym kurortem na całej tej riwierze, a historia miasteczka sięga aż epoki brązu. Można tu zwiedzać liczne zabytki, które są niemymi świadkami dawnej świetności i odległych dziejów – m.in. kotwica stanowiąca symbol miasta. Zachwyt na twarzach turystów wywołuje ponadto samo wybrzeże. Klify i plaże cieszą się popularnością w całej Bułgarii. Nie bez powodu Sozopol nazywany jest perełką Bułgarii.Warto plażować od rana do obiadu, a wieczorem spacerować krętymi, brukowanymi uliczkami starego miasta.
Ponad połowę powierzchni Bułgarii pokrywają wyżyny oraz góry, ale to właśnie plaże stanowią wizytówkę przyciągającą rzesze turystów. Cudowny klimat, wspaniała pogoda, malownicze krajobrazy, bujna przyroda, smakowita kuchnia i wyjątkowa gościnność mieszkańców to dodatkowe argumenty przemawiające za Bułgarią.
(Kkw)