Riła – największe pasmo górskie w Bułgarii. Musała zaś to najwyższy szczyt – liczy aż 2925 m n.p.m. Lubisz zimę? Otóż śnieg może tu leżeć nawet przez 8 miesięcy! Jeśli wybierasz się do Bułgarii nie po słońce, koniecznie tu zawitaj!

Monastyr Rylski

Kolejną atrakcją jest to, że znajduje się tu jedna z najciekawszych atrakcji Bułgarii, mianowicie Monastyr Rylski. Jest to wspaniały kompleks klasztorny, doskonale wkomponowany w góry – białe mury kontrastują z tłem, czyli górskimi szczytami.

Miejsce to słynie też z niezwykłej atmosfery – mistyczny charakter docenią miłośnicy tego typu atrakcji. Obecna forma monastyru pochodzi w zasadzie z XIX wieku. To bez wątpienia jeden z najbardziej interesujących zabytków mieszczących się w Bułgarii.

Turyści twierdzą, że także jednym z najpiękniejszych. Warto zwrócić uwagę m.in. na freski czy też kopułę cerkwi. Najpiękniej klasztor ten prezentuje się wieczorem, sprawiając wrażenie, jakby był posypany złotym pyłem. Ponadto warto zwrócić uwagę na wewnętrzny dziedziniec i cele klasztorne.

Oglądając monastyr, warto pamiętać, że to największy klasztor w całej Bułgarii, a także niezwykle ważne miejsce dla Bułgarów – chluba ich historii i religii. Dziś przybywają tu licznie turyści – około miliona rocznie, ale przed laty byli to głównie pielgrzymi.
(KK)