Jeśli marzy Wam się fantastyczny urlop w słonecznym kurorcie, warto rozważyć wyjazd do Bułgarii.

Bułgaria – kraj cudownych złotych plaż

Bułgaria słynie jako jeden z najlepszych krajów na spędzenie urlopu, o czym świadczy chociażby jej popularność. Na brak atrakcji, godnych uwagi zabytków i malowniczych miejsc nie można tu narzekać. Zdecydowanie powinni ją odwiedzić spragnieni słońca, wylegiwania się na plaży lub w cieniu zatoczek, błogich chwil spędzanych na popijaniu drinków z palemką, ale też amatorzy zwiedzania i aktywnego spędzania czasu.

Bułgarskie wybrzeże słynie głównie ze Złotych Piasków oraz Słonecznego Brzegu, dynamicznie rozwijających się kurortów, gdzie czekają złote plaże i turkusowe morze. Ponadto jest ona kwintesencją kultury bułgarskiej – miłośników zabytków zachęcamy do odwiedzenia m.in. Nessebaru i stolicy, czyli Sofii położonej u stóp masywu Witosza, a zwolenników natury i mineralnych źródeł m.in. do Świętego Konstantyna.

To również świetna propozycja na rodzinne wakacje – najmłodsi będą mieć frajdę z zabaw na plaży, ale i poszaleją na zjeżdżalniach w aquaparkach.
Przygotowaliśmy poradnik, w którym zamieszczamy najważniejsze informacje o tym pięknym i niedalekim kraju – m.in. o jego najpiękniejszych plażach, pogodzie, zabytkach czy położeniu. Nie brakuje tu kurortów ze znakomicie przygotowaną infrastrukturą turystyczną – warto poczytać na ich temat, aby wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszemu stylowi podróżowania i wypoczywania.