Na temat Bułgarii każdy może coś powiedzieć – wiemy, że są tu wspaniałe i szerokie plaże z drobnym jasnym piaskiem. Że popularne kurorty to Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Że to miejsce wypoczynku bogaczy sprzed lat itd. Jest jednak wiele faktów, których nie znamy…

Czego nie wiesz o Bułgarii…

Czy wiesz, że chociaż Bułgaria nie zajmuje dużej powierzchni, znajduje się tam aż dziewięć obiektów, które UNESCO uznało za światowe dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze? Jeśli wybierasz się tutaj na wakacje, koniecznie musisz zobaczyć choćby wybrane z nich!

Bułgaria łączy w sobie kilka starożytnych cywilizacji – swoje ślady pozostawili na jej obecnym terytorium m.in. Rzymianie, Trakowie, Bizantyjczycy i wreszcie Prabułgarzy. Bezcenne świadectwa kultur warto ujrzeć na własne oczy.

Liczne zabytki znajdują się na całym terenie Bułgarii, dlatego też miłośnicy zwiedzania i zabytków powinni wyruszyć na wyprawę po tym kraju – nie zaś jedynie na wypoczynek do popularnych i lubianych kurortów turystycznych. Dodatkowym wabikiem jest przyroda nieskażona działalnością człowieka – parki i rezerwaty robią wrażenie!

Dziedzictwo kulturowe i naturalne zostało docenione nawet przez UNESCO!
Na słynnej liście jest aż dziewięć obiektów, a mianowicie relief skalny Jeździec z Madary, Cerkiew Bojańska, Rylski Monaster, cerkwie w Iwanowie, tracki grobowiec w Swesztari, tracki grobowiec w Kazanłyku, Stare Miasto Nesebyr, Park Narodowy Pirinu oraz rezerwat przyrody Srebyrna.

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)