Jeśli wybierasz się do Bułgarii na romantyczny wypoczynek, przeczytaj, które zatoczki uchodzą za wyjątkowo romantyczne. Poniżej znajdziesz listę pełną inspiracji, dzięki której łatwo będzie Ci zaplanować urlop w Bułgarii.

Bułgarskie romantyczne zatoczki

Bułgaria słynie z wiecznej słonecznej pogody, cudownych i niedrogich kurortów, smacznej lokalnej kuchni, gościnnych mieszkańców, malowniczego wybrzeża, ale i zabytków. Znajdziesz tu w zasadzie wszystko czego, czego możesz szukać na wakacjach. Jeśli Twoim głównym celem jest jednak plażowanie, doradzimy Ci, które zatoczki są wyjątkowo romantyczne!

Bułgarskie wybrzeże to piękne, długie, piaszczyste i szerokie plaże. Łącznie zajmują około 130 km, zaś cała linia brzegowa aż 378 km! Kamczija-Szkorpiłowci to najdłuższa z tutejszych plaż – ma aż 12 km! Liczby robią wrażenie, prawda? Widoki na żywo tym bardziej! Warto wybrać się na spokojny relaks do małych wiosek jak Durankułak, Rezowo itd.

Północne i południowe wybrzeże różni się od siebie – na północy plaże są szerokie, z łagodnym zejściem do morza, a na południu jest raczej dziko, nie brakuje też wydm. Na romantyczny wypad – idealne!

Turyści uwielbiają te plaże ze względu na bielutki lub złocisty i niezwykle drobny piasek. Nic dziwnego, że jeden z dwóch najsłynniejszych kurortów nazwano właśnie Złote Piaski. Jeśli lubisz miejsca tętniące życiem, wybierz się tu. Jeśli wolisz unikać tłumów, wzdłuż wybrzeża jest siedem wysp. Możesz wybrać się na wycieczkę i podziwiać piękno Bułgarii.
(KK)