Jeśli myślicie o podróży w maju, warto wziąć pod uwagę m.in. Bułgarię. Ten wyjątkowo słoneczny kierunek ma wiele do zaoferowania oprócz wspaniałej pogody. Co dokładnie? O tym poniżej.

Bułgaria w maju? Jak najbardziej!

Pogoda w maju jest tu podobna jak powinna być w Polsce – tyle że w naszym kraju bywa kapryśna, a w Bułgarii jednak murowana. Jeśli chcesz mieć pewność, że będzie ciepło, a nawet gorąco, a Twój urlop upłynie skąpany w słońcu, wybierz się na majowe wakacje do Bułgarii! To świetny czas na poznawanie tego interesującego kraju.

Średnia temperatura w maju wynosi maksymalnie około 22 stopni, a średnia minimalna 12 stopni. Oznacza to, że bywa i chłodno, ale głównie wieczorem i nad ranem. Taka pogoda jest doskonała na spacery i zwiedzanie. Temperatura wody w maju wynosi 14 stopni – na kąpiel w morzu jest więc za wcześnie i trzeba poczekać do pełni sezonu wakacyjnego.

Mimo to warto wybrać się do Bułgarii także w maju. Odpoczynek macie gwarantowany, a jeśli planujecie też zwiedzać, tłum turystów nie będzie Wam przeszkadzał. Ceny zresztą także, bo poza sezonem są dużo niższe – w hotelach, restauracjach, atrakcjach, ale i na bazarach. Upały zwykle przeszkadzają nam w poruszaniu się po tym kraju – rozleniwiają i sprawiają, że jednak większość czasu spędzamy na plaży, w wodzie, na basenie oraz w wygodnym hotelu.
(KKW / Fot. Pixabay/cc0)