Słoneczny Brzeg w regionie Burgas określany jest jako najpopularniejszy nadmorski kurort w Bułgarii. Nic dziwnego, że to najchętniej odwiedzane przez turystów miasto w Bułgarii.

Bułgaria – Słoneczny Brzeg

Bułgaria swoim położeniem nad ciepłym Morzem Czarnym kusi wielu turystów. Słoneczny Brzeg położony jest wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego. Tutejsze plaże wyróżniono Błękitną Flagą, gdyż słyną z pięknego i drobnego piasku, a morze z wyjątkowych walorów zachęcających do kąpieli. Jeśli planujecie pobyt nad morzem, oczekujecie doskonałej pogody, szukacie pięknych, szerokich i piaszczystych plaż, Słoneczny Brzeg będzie idealnym wyborem.

Słoneczny brzeg w Bułgarii


To również największy kurort w Bułgarii, dlatego też powstało w nim najwięcej hoteli, restauracji, tawern, kafejek i dyskotek. Jeśli nie chcecie spędzić wakacji jedynie na błogim relaksie nad brzegiem morza, Słoneczny Brzeg to także świetny punkt wypadowy. Można wybrać się poszaleć w aqua parkach niewiele oddalonych od kurortu, pobawić w klubach, a także zwiedzać.

Piękne lasy to kolejna wizytówka Bułgarii, podobnie jak miasta o pięknej architekturze i licznych zabytkach. Nessebar, serce Słonecznego Brzegu, w pełni zasługuje na określenie „perła bułgarskiej riwiery” – życie tętni tu od rana do nocy, a infrastruktura turystyczna oferuje wszystko, co potrzebne jest do doskonałego wypoczynku. Miasto nazywane bywa też… Las Vegas Europy Wschodniej! Po relaksie na plaży warto je zwiedzić, a także wybrać się na kolację wśród pięknej zabudowy…