Wiele osób planuje wakacje po sezonie – we wrześniu lub październiku. Temperatury pozwalają na plażowanie, ale też zachęcają do zwiedzania i odkrywania okolicy. Czym zachwyca Bułgaria jesienią?

Bułgaria jesienią- zaplanuj spóźniony urlop

Jesień w Bułgarii
Plażowanie to czas odpoczynku od pracy i obowiązków, ale nie musisz spędzać czasu na skwarze, który nie każdemu odpowiada. Równie dobrą porą roku na urlop nad Morzem Czarnym jest jesień. Bułgaria to jeden z najtańszych kierunków turystycznych – kusi pogodą, cenami, ale i wspaniałą linią brzegową o długości 400 km.

Jesień to równie dobry czas by wybrać się na piaszczyste plaże i korzystać z nadal słonecznej aury – dodatkowo jesienią panują też odpowiednie warunki do zwiedzania zabytkowych miast i podróżowania po okolicy. Dla aktywnych wrzesień i październik są znacznie lepszymi miesiącami na wakacje w Bułgarii.

Plażowanie jesienią
Jesienne miesiące to pora, gdy w kurortach robi się spokojniej – turyści wracają do domu, temperatura powietrza i woda jest niższa, wieczory nieco chłodniejsze. Jednak położenie Bułgarii pozwala nadal czerpać turystom ze słońca – jest na tyle ciepło by relaksować się na plaży. Dopiero od koniec października pogoda staje się tu bardziej kapryśna i może pojawić się więcej deszczowych dni.

Nessebar – jedno z najstarszych miast w Europie
Jednak możliwość plażowania to nie wszystko – w Bułgarii nie brakuje miast pełnych zabytków. Nessebar (Nesebyr) jest określany jako jedno z najpiękniejszych miast w Europie – jest też jednym z najstarszych. Dodajmy, że widnieje na liście światowego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego UNESCO.

To wyjątkowo romantyczne miasto z 3.000 lat historii i tradycji osadników – są tu godne zobaczenia zabytki, historyczne miejsca i muzea. Najpiękniejsze miasto bułgarskiej riwiery będzie dobrą bazą wypadową – na plażę, do lokalnych restauracji, ale także po okolicy. Starówka położona na cyplu kusi turystów do odwiedzin, ale położenie miasta w pobliżu Słonecznego Brzegu sprawia, że to morze gra tu pierwsze skrzypce.

Lena.k, f: ignatov / pixabay